portal, ogłoszenia artystyczne, handel sztuka Katalog Sztuki Polskiej Katalog Witryn Artystycznych katalog stron nowoczesnej kobiety ekspozycje sztuki Fine Arts - Katalog Witryn Artystycznych

I am an
Iris

What Flower
Are You?

Blog > Komentarze do wpisu

legendy arturiańskie: pani z Shalott

po pełnym emocji wczorajszym dniu chciałabym Wam przedstawić coś nowego.

z ametyścikiem. afrykańskim. 

ostatnio usłyszałam parę miłych słów na temat mojego wrappingu. w zasadzie to hm. dla mnie to nic specjalnego bo osobiście znam bardziej utalentowanych twórców... ale dzięki temu przypomniałam sobie o tej technice i z mojego warsztatu 'wyszło' w ostatnich dniach kilka prac wykonanych ściśle tą techniką. uwielbiam splatać ze sobą srebro w misterne wzory.. przypomina mi to troszkę przedwieczne techniki złotnicze.

kto był w naszym Muzeum Narodowym w Warszawie...? w kolekcji Egipskiej można podziwiać biżuterię sprzed wielu tysiącleci wykonanych tą techniką - co prawda w stopniu znacznie mniej 'zaawansowanym' ale pomimo to jest się pełnym zachwytu kiedy rozważy sie fakt że z narzędzi posiadali te najbardziej prymitywne jak młotek i przeciągadło do drutu.. i na tym w zasadzie koniec.

ametyst, ametyst afrykański, Ag, Ag 925, wire-wrapping, wire-wrapped, srebro, retro, vintage, oldschool, wire-wrapping, wire-wrapped, wisior, wisiorek,

 

 

legendy arturiańskie: Pani z Shalott

unikatowy wisor wykonany samodzielnie od podstaw ze srebra próby 925.

w jego centrum zakułam kaboszon naturalnego ametystu o pięknym nasyconym kolorze [kamień naturalny, niepoprawiany]. wisior zawieszony jest na srebrnym łańcuszku o 48 cm długości.wymiary wisiorka to: 3,5 na 2,2 cm.

elementy srebrne zostały delikatnie zoksydowane w procesie chemicznego czernienia srebra oraz następnie mocno wypolerowane dla podkreślenia linni splotu.

bardzo kobiecy i zarazem kuszący -w ornamentalnym i bardzo subtelnym stylu idealnie podkreśli kreacje i codzienny ubiór. ze względu na stopień skomplikowania splotu nie ma możliwości wykonania podobnego, nie wspominając o kopii...

 

 

srebro, retro, vintage, oldschool, wire-wrapping, wire-wrapped, wisior, wisiorek,

w najbliższym czasie dostanę nowy aparacik. udało mi się zakupić małą lustrzankę. ciekawe po jakim czasie nauczę sie z niej korzystać bo cały czas pracowałam dotychczas na mojej hybrydzie od Sony:) niestety matryca podziękowała za współpracę i trzeba było się rozejrzeć za nową zabawką.

sobota, 18 sierpnia 2012, orangecountry

Polecane wpisy