portal, ogłoszenia artystyczne, handel sztuka Katalog Sztuki Polskiej Katalog Witryn Artystycznych katalog stron nowoczesnej kobiety ekspozycje sztuki Fine Arts - Katalog Witryn Artystycznych

I am an
Iris

What Flower
Are You?

Blog > Komentarze do wpisu

...so exclusive: en haute mer

od wczoraj przechodzę załamanie biżuteryjne... nowa właścicielka pięknego pierścienia z labradorytem napisała o nim że jest wyszczerbiony i porysowany [ kamień znaczy się] ..

i co ja mam powiedzieć jako twórca ...?

że kamień był wyjątkowy i był unikatem? że był to rzadki niepoprawiany okaz kolekcjonerski ? że efekt iryzacji który mogliśmy w nim zaobserwować to nie był zwykły efekt niebieskiego ognia a niezwykle rzadki i efektowny efekt zorzy ..? że kamień ma sporą wartość rynkową?

ona tego nie usłyszy... - ona tego nie zobaczy... - dla niej kamień jest brzydki i porysowany..

 

cóż. moi drodzy. napiszę tak: kamienie naturalne niezależnie od obróbki nadal są kamieniami..! cechą charakterystyczną kamieni naturalnych jest to że nie są one idealne - i właśnie to jest poświadczeniem ich autentyczności i wartości zarazem.

skoro niektóre efekty np interferencji światła są wywoływane przez zakłócenie ośrodka to należy spodziewać się inkluzji itp. niezależnie od jakości szlifu  kamienia.

rzeczą która maskuje inkluzje zewnętrzne niejednokrotnie jest specjalny rodzaj wosku którym pokrywa się niektóre typy kamieni aby wyglądały na 'idealne' . jeżeli w opisie jest napisane że kamień jest niepoprawiany to znaczy że żadnych końskich sztuczek w nim nie ma. ani powlekania, ani dobarwiania, ani wyżażania itp itd. -  kamień niepoprawiany jest niejednokrotnie bardziej ceniony niż te po lekkiej operacji plastycznej. mogę się założyć moje drogie że każda w Was wolałaby bardziej mieć w swoim pierścionku zaręczynowym naturalny diament o szlifie brylantowym od tego diamentu uzyskanego sztucznie, o parokrotnie niższej cenie... ale cóż. niektórzy nie potrafią tego przełożyć na normalną rzeczywistość, wolą z odlewu na plastikowo niż subtelne piękno rzadkiego kamienia.

to tyle a propos kamieni.

podsumowując całość:

PIĘKNO TKWI W NATURZE! nie w plastiku i silikonie. zrobić plastikowy odlew to nie sztuka. wydobyć prawdziwe piękno z natury to sztuka. piękno nie tkwi w  nośniku idei. piękno tkwi w rzeczach prawdziwych.

 

...so exclusive: en haute mer

unikatowa, gęsta bransoleta w stylu vintage, wykonana ze skórzanego ciemnobrązowego rzemienia oraz elementów ze srebra próby 925 w tym tych, wykonanych od podstaw ręcznie [czyli większość poza paroma blaszkami które nie mogły znaleźć miejsca od wieków na warsztacie :) ].

powstała przy współudziale wyselekcjonowanych kamieni o nasyconych barwach w odcieniach morskiej toni.. : opalu błękitnego, labradorytu o efekcie niebieskiego ognia, naturalnej muszli i akwamarynu. ponadto całość zdobi łańcuszek którego podstawowym składnikiem są maleńkie oponki fasetowanego granatu wysokiej klasy. całość wieńczy pięknie szlifowany kwarc EMERALD w  niebieskozielonym odcieniu, osadzony w ręcznie wykonanym ozdobnym elemencie.

bransoletka została zoksydowana i mocno wypolerowana dla uzyskania efektu vintage - ma delikatny smaczek retro :)

idealnie  podkreślająca letnie  stylizacje strojów.

granat, opal, opal błękitny, opal peruwiański, muszla, heishe, muszla cięta, plastry, kwarc, kwarc emerald, emerald, rzemień, rzemień naturalny,akwamaryn, skóra, skórzany,skórzana, retro, vintage, labradoryt, srebro , orangecountry

piątek, 03 sierpnia 2012, orangecountry

Polecane wpisy

Komentarze
mk.r
2012/12/07 20:24:20
Bardzo interesujący wpis. Tworzysz przepiękne, bardzo klimatyczne rzeczy. I chyba mamy takie same wachlarze :)